Prenumerera
Boende och jobbmöjligheter – vi söker ert stöd!
20 jul, 23:08 0 kommentarer

Hej alla medlemmar, supportrar och vänner till Torslanda IK, Vi vill gärna be om ert stöd i två viktiga frågor kopplade till vår herr- och damlagets fortsatta utveckling.
Vi har just nu en spelare och en tränare i herrlaget som letar efter var sitt boende i Torslanda.
Har du – eller någon du känner – en lägenhet, ett attefallshus eller annat boende tillgängligt för uthyrning? Hör gärna av dig!
För det andra letar vi efter jobbmöjligheter, både på deltid och heltid, för spelare i både herr- och damernas A-lag. Det handlar om hårt arbetande, engagerade personer som är seriösa med sin utveckling – både som idrottare och som människor. De är förebilder för yngre spelare och har ett starkt fokus på personlig utveckling, hälsa och välmående.
Vi är särskilt intresserade av arbeten som är flexibla nog att kunna kombineras med träningar och matcher, och vi vore väldigt glada om vi kunde komma i kontakt med företag eller personer i ert nätverk som är intresserade av att stötta våra spelare i deras resa.
Om du har möjlighet att hjälpa till, eller vet någon som kan, är du varmt välkommen att höra av dig.
Tack för att du är en del av Torslanda IK-familjen och för att du stöttar våra lag i deras resa.
Vi önskar dig en fortsatt härlig sommar!
Kontakta gärna sportchef Dan Keat vid frågor, tips eller förslag:
dan.keat@torslandaik.com
0768807253
Kommentarer